Networking w Biznesie

Maciej Świerczyński

To pochodzący z Drzycimia przedsiębiorca, który od 17 roku życia aktywnie buduje swoją markę. Jego pierwsza działalność, czyli serwis komputerowy Telehelp pozwoliła mu wejść na rynek usług i zdobyć nie tylko doświadczenie, ale i chęć sięgania po więcej i wyżej.
Maciej jest absolwentem Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, z którą związał swoją karierę zawodową oraz życie prywatne. W trakcie studiów działał aktywnie w ramach Studenckiego Forum Business Center Club oraz założył firmę YourView, która wraz z powiększającą się bazą zadowolonych klientów wyrosła w prężnie działające przedsiębiorstwo Network Way.
Od 2009 roku Maciej Świerczyński przynależy do światowej organizacji zrzeszającej przedsiębiorców, jaką jest Business Network International. Już w 2015 roku, dzięki aktywnej pracy związanej z propagowaniem i wprowadzaniem zasad networkingu do polskiego biznesu, objął obowiązki Dyrektora Zarządzającego BNI województwa kujawsko-pomorskiego. Wspiera przedsiębiorców w aktywnym budowaniu sieci rekomendacji i utrwalaniu relacji biznesowych. W 2017 roku zdobył tytuł Osobowości Roku w Bydgoszczy w kategorii „Biznes”.
Maciej Świerczyński jest cenionym mentorem i doradcą, który sam stosuje w praktyce narzędzia networkingowe. I jak mówi – jest w stanie udowodnić każdemu, że takie rozwiązania mają sens i dają wymierne efekty.

Obecnie

Maciej, poza działaniem w obszarze BNI, prowadzi również autorską platformę Networking w biznesie, gdzie każdy może zapoznać się z poradami zamieszczanymi na blogu. Materiały filmowe udostępniane są również na kanale YouTube, który znaleźć można pod linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCNZZtCj4WmoX6Z76UonFHtg

Autor kursu ogromną uwagę przykłada do edukacji przedsiębiorców dopiero wchodzących na rynek lub też znajdujących się na nim od niedawna. Jest lubianym przez studentów i absolwentów wykładowcą oraz szkoleniowcem, który współpracował do tej pory z takimi uczelniami, jak:

Macieja spotkać można na wielu międzyregionalnych szkoleniach i konferencjach biznesowych. Wspiera działalność LinkedIn Local Bydgoszcz, prowadzi wykłady i sesje podczas spotkań networkingowych branży dronowej. Chętnie uczestniczy również jako prelegent w wydarzeniach związanych z Konferencją Kody Kobiecości, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Konferencją Kody Relacji czy w szkoleniach branżowych, takich jak MADE RESTAURANT. W 2019 roku został także ambasadorem festiwalu Pozytywka w Bydgoszczy.
Obecnie Maciej Świerczyński skupia się na tworzeniu przystępnej przestrzeni do edukacji i wymiany doświadczeń w ramach swojego kursu. Przekazuje wiedzę, ale i dzieli się narzędziami, które pozwalają budować sukces o mocnych fundamentach.

Co mówi o sobie?

Jestem człowiekiem czynu. W swoim życiu kieruję się najważniejszą w BNI zasadą „givers gain” – „dający otrzymuje”. Wierzę też, że każdy przedsiębiorca, który tylko zechce dokładnie poznać zasady oraz wartości płynące z rozwoju swojej sieci kontaktów, a następnie od razu wdroży je w prowadzenie działalności będzie mógł poczuć się bezpiecznie i stabilnie w biznesie.
W życiu istotna jest równowaga – poza pracą, edukacją i wspieraniem przedsiębiorców podczas niezliczonej ilości warsztatów czy konferencji ZAWSZE znajduję czas wolny dla siebie i moich najbliższych. Relaks, skupienie się na relacjach z rodziną i przyjaciółmi, ale też własne hobby to kwintesencja życia każdego z nas. I nie wolno o tym zapominać!

Ostatnie posty

Instagram

Networking
w Biznesie

Kontakt