24 października 2018

Networking? Zacznij od V, czyli widoczności

Co oznacza skrót VCP? Jak należy go rozumieć? W dzisiejszym wpisie przeczytasz o zasadzie VCP, która jest jednym z fundamentów poprawnego uprawiania networkingu.

VCP to skrót od pierwszych liter słów angielskich-Visibility, Credibility i Profitability. Oznaczają one widoczność, zaufanie i zyskowność. Przez widoczność rozumiemy tutaj sytuację, w której osoby z Twojego bliższego otoczenia (stopniowo również tego dalszego) wiedzą, kim jesteś i czym się zajmujesz. Dopiero wtedy możemy przejść do drugiego etapu, to jest zaufania. 

Na czym polega etap zaufania?

Osoby ze środowiska, w którym przebywasz powinny się przekonać, że jesteś rzetelny, wiarygodny i profesjonalny. Kiedy już dowiedzą się, co robisz, mogą Cię polecić. W tym ostatnim przypadku możemy już mówić o zyskowności. 

Bardzo istotne jest również to, że opisane wyżej cykle powinny następować po sobie. Nie wolno Ci pominąć żadnego z nich, na przykład od razu przechodząc z widoczności do zyskowności. Takie próby zazwyczaj kończą się rozczarowaniem, w postaci zniechęcenia do siebie nowo poznanych osób. 

Więcej na temat widoczności, czyli pierwszego etapu realizowania zasady VCP, dowiesz się pod poniższym linkiem:

https://bit.ly/2UqGz50

Jeśli zainteresował Cię temat budowania sieci kontaktów i wartościowych relacji, nie tylko biznesowych, zajrzyj do poniższych materiałów:

https://bit.ly/2F910zO

https://bit.ly/2E6k0wO

Spróbuj wprowadzić w życie zasadę VCP

Pamiętaj jednak, że jest to proces, który wymaga pracy i cierpliwości. Nic nie dzieje się z dnia na dzień i na efekty będzie trzeba poczekać.

Trzymamy za Ciebie kciuki, powodzenia! 

NwB

Dlaczego networking nie działa? Poznaj 5 powodów

7 listopada 2018

Networking to nie polowanie

11 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *